BIEGI PARTNERSKIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ultra-Trail® Małopolska : 15-17 czerwca 2018

www.ultratrailmalopolska.pl

www.facebook.pl/UltraTrailMalopolska

Zapraszamy do udziału w Ultra-Trail® Małopolska – festiwalu biegów górskich, który obejmuje 7 dystansów. Każdy z biegów jest pętlą:

  • 170 km – 6 punktów ITRA/UTMB,
  • 170 km NA RATY, czyli 170 km w podziale na 3 dni – 5 punktów ITRA/UTMB,
  • 107 km – 5 punktów ITRA/UTMB,
  • 64 km – 4 punkty ITRA/UTMB,
  • 48 km – 3 punkty ITRA/UTMB,
  • 30 km – 2 punkty ITRA/UTMB,
  • 10 km – Memoriał Bartka Czajkowskiego: wybitnego fizjoterapeuty i społecznika.

Miejsce startu, mety i biuro zawodów festiwalu znajdują się  w sercu lasu: w Bazie szkoleniowo-wypoczynkowej „Lubogoszcz”, która w czasie festiwalu staje się wioską biegową.

„Już 15-17 czerwca 2018 r. poznaj naszą wizję biegania: RUN / ECO / VEGE /CHARITY”                                                                                 Fundacja 4 Alternatywy – Organizator Ultra-Trail® Małopolska

 

 

 

III Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich na nowych trasach: 43 i 25 km.

24 czerwca 2017 odbędą się III Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. W tym roku organizatorzy Ultra Beskid Sport i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji przewidzieli wiele atrakcji dla biegaczy. Biegacze wystarcza na dwóch nowych trasach o dystansach Bieg 5 Schronisk (43km) i Bieg 3 Schronisk (25km). Oba biegi zakończą się finiszem w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej. Dzieci wystartują w Biegu Małego Mistrza.

To trzecia edycja ciekawej imprezy biegowej w Bielsku-Białej. W jednym miejscu i czasie odbędzie się wiele atrakcji dla biegaczy. Centrum zawodów funkcjonować będzie w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej pod Dębowcem. Rano o godzinie 9:00 biegacze wystartują w maratonie górskim – Biegu 5 Schronisk. Trasa o długości 43km ma 2090 m przewyższenia. Zostanie poprowadzona przez dużą część Beskidu Śląskiego. Zawodnicy przebiegną obok pięciu schronisk górskich. O godzinie 10:00 wystartuje półmaraton górski – Bieg 3 Schronisk. Trasa ma 25,3 km i 1150 m przewyższenia i poprowadzi biegaczy po szlakach turystycznych. Atrakcją biegów jest m.in.. finisz na płycie hali widowiskowo-sportowej.

Zapraszamy biegaczy, którzy chcą zmierzyć się z niełatwymi górskimi dystansami 25 km bądź 43 km. Na obu dystansach biegacze będą mieli możliwość zapoznać się z pięknymi terenami Beskidu Śląskiego. Spora ilość punktów odżywczych na trasie pozwoli zawodnikom w dużym komforcie zmierzyć się z tymi dystansami Najlepsi otrzymają nagrody na mecie. Każdy z uczestników otrzyma piękny pamiątkowy medal oraz bogaty pakiet startowy.. Będzie wiele atrakcji dla biegaczy, ale aktualnie nie chcemy podawać szczegółów, będziemy o nich informować sukcesywnie.Za pośrednictwem naszego wydarzenia na FB.  Zapisy już trwają.” – zaprasza Kuba Karcz z Ultra Beskid Sport.

Zapisy dla dorosłych rozpoczęły się 1 kwietnia br. Opłata za udział w półmaratonie wynosi 59 zł, a w maratonie 79 zł (do końca kwietnia). Szczegóły pod tym adresem: www.ultrabeskid.pl.

W ostatnią sobotę czerwca będą zorganizowane również zawody biegowe dla dzieci i młodzieży. O szczegółach będziemy informować.

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.